HUMANITY FALLS ''Ordaining the Apocalypse'' (19.12.2010)


The Path Less Travelled - 2010 - A.B.D.

Humanity Falls Amerikalı bir Deneysel Brutal Death/Grind grubu. Grubun debut albümü Ordaining the Apocalypse The Path Less Travelled Records'tan çıkmış.

Grubun 2 elemanı Animals Killing People grubununda elemanları. Bu durum bende başta bir slam havası esicek gibi düşünce oluşturmuştu. Fakat tahmin ettiğim gibi değilmiş. Aslen brutal death/grind'tan çok deneysellik ön planda desek daha doğru olur.

Vokaller brutal vokal ve guttural vokalimsi işlerden oluşuyor. Gitarlar yer yer çok teknik, yer yer çok kaotik farklı farklı riffler denemişler. Sabit bir riff yapısından söz etmek zor. Davulcuda duruma göre yol tutturmuş. Blastlı, çift kroslu bölümler olduğu gibi, ağır aksak giden bölümlerde mevcut.

Albüm kapağını Jeroen van Valkenburg çizmiş. Mavinin yoğunluklu olduğu, insan cesetlerinin üst üste konulduğu değişik bir şey. Grubun söz konseptinin felsefe olması dolayısıyla albüm kapağından anlam çıkarmaya çalıştım. Fakat pekte anlam çıkarılacak türde bir kapak değil.

Eğer ki arada brutal death metal dinliyim ama deneysel değişik bir şey olsun diyorsanız sizlik grup diyebilirim.

7.5/10

Yazar: Thegutturalbender

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions