CONNATE EXASPERATION ''Crypts of Decay'' (26.11.2010)


Self-financed - 2010 - İran

Son zamanlarda büyümeye başlayan İran metal piyasası yeni bir ürün daha verdi. Her geçen gün sınır komşumuzdan daha başarılı işler duymak ilgi çekici ve eğlenceli oluyor.

Connate Exasperation yeni bir grup, yada tek kişilik grup da diyebilirim, vokalist session eleman olarak kayıtta bulunmuş, 2009-2010 yılları içinde bu ilk demosunu kaydetmişler ve geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürmüşler. Ben de distro takası sayesinde edinme şansı buldum. Güzel kaliteli kitapçığı olan, pro-cdr bir ürün.

Başarılı gitar soloları ve teknik riffleri ile grup teknik brutal death metal icra ediyor, şarkıların bazı yerlerinde biraz 90'lı yılların Florida death metali etkisi hissediliyor, ama çok fazla değil. Bunu vokalistin hırıltılı brutal vokalinde de hissetmek mümkün.

Amerikan brutal death metali kadar şiddetli, brutal bir demo olmuş. Davullar başarılı yazılmış ama kullanılan tonlardan drummachine olduğu çok bariz belli oluyor. Kusur bulacağım tek nokta bu sanırım.

Demoda son olarak "Bonecrush" isminde normalin dışında giden bir şarkı var, grup biraz deneysel şeyler yapmış. Davul tonlarının bu şarkıda tuhaf durmadığını söyleyebilirim.

Hep batıdan değil de biraz da doğudan dinlemek isteyen, demo meraklısı death metalcilere tavsiye ederim.

7/10

Yazar: Goremented

 




Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions