HILDR VALKYRIE ''Shield Brothers of Valhalla'' (24.11.2010)


Stygian Crypt Productions - 2008 - Yunanistan

Hildr Valkyrie, Folkearth ve Folkodia gibi gruplardan tanıdığımız, kendi ismi ile tek kişilik projesini kuran ve bazı şarkılarda session elemanlarla çalışan bir Yunanlı bayan. Bu projeye 2003 yılında başlamış, 2 demo sonrasında 2008 yılında ilk albümünü piyasaya çıkarmış.

Hildr Valkyrie'nin tarzı için, konsept ve konu olarak daha öncekilerden farksız ama, kendine özel bir Folk/Viking metal projesi olduğunu söyleyebilirim. Şöyle ki, benzer folk gruplarına göre biraz daha oturaklı şarkılar bestelemiş. Kullandığı semfonik klavyeler de enteresan olmuş.

Albümde "heeeyy heheeeeeyyy" şeklinde geri vokaller biraz abartılmış, bir çok parçada var, garip... Bu tarz vokaller, davul ritmleri benzer olduğu için sanki hep aynı şarkıyı dinliyormuş gibi hissettiriyor.

Albümde benim için öne çıkan parça "Shield Brothers of Valhalla", ayrıca Falkenbach ve Bathory'den birer cover yer alıyor hemen intro sonrasında.

Folk metal sevenler için, değişik bir şey dinlemek isteyen olursa bir göz atmasında fayda var.

7.5/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions