ASTEL OSCORA ''Eridan'' (30.10.2010)


Grailight Productions - 2010 - Rusya

Atmosferik senfonik black metal gruplarının ana yurdu haline gelmeye başlayan Rusya’dan çıkan bir grup Astel Oscora. Tarzı albümün genelinde depresif bir yapıya sahip. Bu da albümü uzun süre dinleme konusunda sıkıntı yaratabiliyor. Eskiden black metal deyip geçebiliyorduk ama şimdi black metal adı altında o kadar cok farklı alt tarzlar varki bu grupla Gorgoroth’u aynı ad altına sokmam mümkün olmaz sanırım.

Şarkı sözleri Rusça ve süreleri oldukça uzun. Bir şarkı biterken iki şarkı devirmiş gibi hissettiğim oldu kendimi. Ağır melodiler senfonik bir yapıyla iyi harmanlanması albümü başarılı kılmış. Albümün en başarılı çalışması ‘’ Cherta Mirozdaniya’’ olarak gösterebilirim. ‘’Bagroviy Mir’’ ise gene kalitesini gösteren bir şarkı olmuş.

Rusya’dan çıkan gruplar arasında adından övgü ile söz edilen bu grup dinlenmeyi hak ediyor.

7.8/10

Yazar: Reborn

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions