WOLFTHORN ''Towards Ipsissimus'' (25.10.2010)


Obscure Abhorrence/A.O.P/Tanhu - 2010 - Almanya

Wolfthorn 2001 yılında Thurlokh tarafından kurulan tek kişilik bir projeydi. Ancak daha sonra gruba yeni katılımlar oldu ve zamanla olan kadro değişiklikleri ile grup son halini aldı. Alman grup birkaç demo ve split yayınlamaları dışında bu sene çıkan ’ Towards Ipsissimus’ 3.  uzun süreli albümleri oldu.

Albüm 6 şarkıdan oluşuyor ve 40 dakikaya yakın bir süreye sahip. Pure black soundu ve bol satanic temaları ile sıradan bir black metal grubu olmaktan öteye gitmedi benim için. Albümün en büyük artısı çift gitar kullanımı diyebilirim. Bu müziklerini kurtaran en önemli etken olmuş. En büyük eksi ise Thurlokh’un vokal tekniğini gösterebilirim. Kesik kesik scream vokalleri ve yer yer kelime sonlarındaki nefesinin yetersiz kalışından ötürü kelimeler çoğu yerde tamamlanamıyor. Bu hissedilebilir en büyük eksi bana göre ve beni dinlerken de rahatsız etti. Albüme ismini veren açılış parçası ‘Towards Ipsissimus’ albümün en iyi çalışması olmuş. Özellikle sona doğru giren gitar solosu şarkıyı beğenmemi sağladı. Bunun dışında ise tamamen sıradan yer yer vasata bile yaklaşamayan bir albüm olmuş. Her gün mantar gibi türeyen (!)  black metal  albümleri varken bu albümü bir daha dinler miyim? Çok zor..

5.5/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 441 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions