FOLKEARTH ''Viking's Anthem'' (21.10.2010)


Stygian Crypt Productions - 2010 - Uluslararası

Folkearth'ün kritiğini yaptığım ikinci albümü olacak bu, daha önce gruptan bahsetmiştim, kritiklerimi takip edenler bilir yada bilmeyen arama kutusundan aratarak göz atabilir. Grubun kadrosu yine oldukça kalabalık, bir önceki albümde 12 olan sayı bu kez 14'e çıkmış. Yine farklı farklı ülkelerden müzisyenler yer alıyor albümde. Tabii ki şarkıdan şarkıya sabit kadro dışında enstrümanına göre değişkenlik gösteriyor. Ortalama her şarkıda 5-6 eleman.

Konsept olarak yine aynı şekilde devam ediyor grup yoluna, bir öncekinde mavi tonlardaki kapak dizaynı da şimdi kahverengi tonlarda aynı konsepte sahip.

Grup tarz olarak yine Epic Folk/Viking Metal yapıyor. Bu kez albümün sound'u biraz kuru geldi kulağıma. Prodüksiyon biraz sıkıntılı olmuş, örneğin, bayan vokalin sesi her ne kadar çok güzel olsa da parçaların çoğu yerinde çok alakasız olmuş kayıt olarak. Aslında bunun dışında çok da büyük sıkıntı yok.

Bu albümde tarzın getirisi epik etkiler daha hissedilir şekilde. Bu tarz işlerde, flüt, keman, çello duymak isteyenlerin hoşuna gidebilecek bir albüm olmuş. Bir bakmakta fayda var.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 428 oy)


 
ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions