PERDITOR ''Divine Riddles'' (20.10.2010)


Arma Diaboli - 2010 - Hollanda

Perditor grubunun ikinci tam zamanlı albümü "Divine Riddles" eylül ayı içinde piyasadaki yerini aldı.Bize gelen promolar arasında uzun zamandır bu denli saldırgan,şiddet içerikli ve satanik bir black metal grubu dinlememiştim.Aslında iyide oldu. Uzun zamandır bu tarz bir gruba ihtiyacım vardı.

Perditor grubu Hollandalı ama tarzları Alman Black Metal devi Katharsis'i çağrıştırıyor. Kamçı gibi ziller, kırbaç gibi trampetler, makineli tüfek gibi kickler ve şeytani gitar tonu işte "black metal "dedirten bir albüme imza atmışlar. Hollandalı Funeral Winds, Sauron, Cirith Gorgor gibi gruplara yakın çizgideler. Hollanda için futbol tabiriyle "total futbol" ekolü denir. Bu arkadaşlarda tam bir Hollandalı black metal grubu çizgisindeler..Vokal tarzları hırçın,saldırgan ve zaman zaman acı çeken tarzda nefretle kaplanmış..

Son zamanlarda elime gelen albümlerdeki parça sürelerine çok tutulmaya başladım. Bir thrash metal grubu yeri geliyor 9 dakikalık parça kayıt ediyor. Depressive black metal olmamasına rağmen Perditor da oldukça uzun parçalara imza atmış. Albümün tamamı 57 dakikadan oluşuyor. Zaten albümün ortalarına geldiğimizde girişteki agresif tempo biraz çizgisini kaydırmış gibi gözüküyor fakat grubun tarzında herhangi bir sapma yok..

Kısa ve öz olan Mutilate the gift of god ve You will die isimli parçaları çok beyendim. Ama diğer parçalar kötü demek değil.Albüm genel manada iyiye yakın bir seviyede biraz kayıtların tizi yüksek seviyede tercih edilmiş buda tarzın gerekliliğinden ötürü kaynaklanıyor. Albüm kapağı ise bana Katharsis'in son albümünün kapağını anımsattı.Kırmızı tema aslında çok güzel duruyor. Özellikle bu işin merchandise yönünü düşünecek olursak grubun kırmızı renkte tişörtleri göze çok hoş geliyor.

8/10

Yazar: Cenk A.

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions