DOOMDOGS ''Doomdogs'' (10.10.2010)


Doomentia Records - 2010 - İsveç

Doom core adı altında gelen bir tavsiye görünce şaşırarak denemek istedim. Çünkü DoomDogs ismini bu sıra fazlasıyla görmeye başlamıştım. Grup İsveç li ve Grotesque grubundan tanıdığımız vokal (At the Gates davulcusuydu aynı zamanda ) Tomas Eriksson tarafından 2007 yılında kuruldu ancak albüm çıkarmaları bu senenin başlarını buldu.

Grupla aynı ismi taşıyan albüm ilk dinleyişte benden olumlu not aldı. Tomas vokalleri bildiğimiz şekilde boğuk ,hırıltılı ve agresif. Gitar tonları 70’li yılları andıran ancak dönemimizdeki soundlar kadar keskin. Sözler thrash metal grubundan çıkmış kadar sert başarılı bir stoner doom grubu.

‘’I’m Sure’’ benim en sevdiğim parça oldu. Ancak albüm geneli ve kaydı gercekten dikkat çekici. Özellikle albümün kapanışını yapan ‘’Shout’’ parçasında adamlar tabir-i caizse ‘’hayvan’’ gibi solo atmışlar.

‘’Pure’’ sounda olabildiğince karşı tavır gösteren grup ; Kyuss ve Cult Of Luna karışımı gibi duruyor. Stoner metal tarzında isminden söz ettirecek gibi görünüyor.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 490 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions