DAYLIGHT MISERY ''Depressive Icons'' (10.10.2010)


2010 - Yunanistan

Daylight Misery, tesadüfen keşfettiğim Yunanistan’dan çıkan death tabanlı bir doom metal grubudur. ‘’Depressive Icon’’ albümleri birkaç ay önce yayınlandı.

Benim dikkatimi çeken en büyük durum davulda Seraph (Dark Fortress) yer alması oldu. Direk gruba olan ilgimi arttırdı ve albümü edinip defalarca dinleyip kritik yazmak istedim. Durum sadece Seraph ile ibaret değil aslında. Konuk olarak Nightfall grubundan Karadimas ve Rotting Christ’ın beyni Sakis vokalleriyle (Yunan dayanışması) Illdisposed grubundan ise Jakop gitarıyla albüme artı katmışlar. Rotting Christ prodüktörü George Bokos albümü havaya sokan isim olmuş ve kapak tasarımıda meşhur Travis Smith tarafından yapılmış (Nevermore-Katatonia-Death-Cradle Of Filth) Yani all star bir ekip kurulmuş kısaca. Durum böyle olunca beklentiler artıyor tabi ki, ve eksiler de daha çok göze çarpıyor.

Albüm gereksiz bir intro ile açılıyor, evet doom metal söz konusu olunca belki bu şart ama dinlerseniz fark edeceksinizdir ki öylesine bir intro olmuş (ne intro’lar gördük sonuçta) diğer bir eksi de arkasından hemen gelen ‘’Meadows Of Desire’’ parçasındaki bayan vokal oldukça vasat geldi bana. Albüm genelinde bayan vokalin kötü performansı devam ediyor. Çok daha iyi bir bayan vokal ile çalışabilirlerdi. Beni albüm genelinde rahatsız eden diğer bir nokta ise klavye kullanımı çok başarılı olmamış. Klavye ve gitar tonları arasında bir uyuşmazlık var. Bu da beni dinlerken rahatsız etti. Bunun dışında gayet güzel ve artılarla dolu bir albüm.

Sakis vokallerinden olsa gerek ki ; ‘’Infinity’’ benim favori çalışmam oldu. Doom metal (death metal etkilenimli) sevenleri oldukça tatmin edecek bir albüm olmuş.

7/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 493 oy)


 
POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions