SAWTHIS ''Egod'' (29.09.2010)


Scarlet Records - 2010 - İtalya

SAWTHIS eski adı ile SOTHIS 1997 yılında müzik hayatına başlamış bir grup. Daha önceden 2 demo ve 1 albüme imza atmışlar, ikinci albümleri ise geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya çıktı. Grup ile iletişim halindeydim ama albümlerini dinlemek için fırsatım olmamıştı, son zamanlarda İtalya'dan elime ulaşan en ojinal ürünlerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Grubun İtalyan olduğunu bilmesem ilk şarkının açılışı ile birlikte ortadoğu civarında bir yerlerden olduğunu sanabilirdim. Genel olarak baktığımızda, scream ve clean vokalleri ile birlikte metalcore grubu diye nitelendirebilecekken yeri geliyor İsveç melodik metaline, yeri geliyor thrash metale bağlıyor tarz. Bütün bunların yanısıra oryantal etkiler (Göbek havası değil, doğu ezgisi manasında oryantal), hatta zurna, darbuka bile bulmak mümkün... Sound açısından değerlendirdiğinde, bildiğimiz dolu ve sert death metal yada hardcore soundu diyebilirim.

Albümdeki favorim olan Barabba adlı şarkı, grubun tarzını özetlemeye yeterli sanırım. Melodik metal, metalcore gibi tarzları sevenlere önerebileceğim, orijinal, farklı bir çalışma olmuş, başarılı.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 459 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions