THORNGOTH ''Leere'' (09.09.2010)


Folter Records - 2010 - Almanya

Bavyaralı Black Metal grubu Thorngoth geçtiğimiz aylarda "Leere" isimli 3üncü uzun kayıtlı albümünü piyasaya Folter Records etiketi ile sürdü.Grubu yeni tanıdığım için geçmiş albümleri ile bu albümlerini kıyaslayamayacağım ama albümü 2.ve 3. kez dinlediğimde artık bir şeyler yazabileceğim kanısına kapıldım.

Soğuk,ölümcül ve kasvetli.. Sanırım albümün genel yapısını bu üç kelime kısaca özetliyor.Yer yer değişen ritimler zaman zaman doom metal atmosferi kazandırıyor ama genel yapısı ile düz ,agresif ve hızlı kısımların daha fazla olduğunu dile getirebilirim.Albümün tamamen konsept bir yapıda olduğunu düşünüyorum çünkü bir parça hariç tüm parçaların ismi "Leere" olarak belirlenmiş bunuda Türkçeye çevirecek olursak "Boşluk" anlamına gelmekte,sadece In der Leere isimli parçada boşluğun içerisinde gibi bir mana içermektedir.

Kasvetli black metal gruplarından hoşlanıyorsanız Thorngoth'un Leere isimli albümü tam size göre, Folter Records etiketiyle piyasada unutmayın.

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 464 oy)
Daha önce oy vermişsiniz!


 
ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions