INTER ARBOREA ''Ya.Otreshennost.Granitsi.Svyatoye'' (26.07.2010)


Wroth Emitter/Backfire Prod - 2010 - Rusya

Rusya'dan kasvetli, karanlık bir grup INTER ARBOREA. daha önce iki demo ve bir single'a imza atan grubun ilk tam süreli albümü bu. Tuhaf bir albüm kapağına sahip, atmosferi hissettiren renkler kullanılmış.

38 dakikalık tek şarkıdan oluşan albümde, grup funeral doom metal ile ambient karışımı bir şeyler ortaya koymuş. Albüm en başta ambient etkisi ile clean gitar tonu ve bass gitar ile doom metal modunda, davulsuzca uzunca bir süre devam ediyor, daha sonra bir miktar distortionlı gitarlar ile kısa bir süre post-rocka bağlıyor. Arada sözler var fakat sanıyorum ki Rusça olduğu için ne dendiği konusunda bir fikrim yok. Sonlara doğru daha ambient/noiz ve boğuk karanlık bir atmosfer beliriyor.

Genel olarak, yanlızlığı hissettiren, sıkıntılı atmosferi olan bir albüm, tarz olarak istediğini verebilmiş. Ambient ve underground, karanlık doom sevenlere tavsiye edebilirim.

7.5/10

Yazar: Goremented

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions