BAHT ''Resurgence Hour'' (04.05.2010)


Self-Released - 2010 - İstanbul

2007 yılında yolculuğuna başlayan İstanbullu grup BAHT 2008 yılında "Bilinçten Derine" isimli tamamen Türkçe sözlü bir demo çıkarmış, gelen promo cd'de onu da dinleme ve yeni EP ile kıyaslama imkanım oldu.

İlk demoda progresif death metal kasan grup yeni EP'de işin içine biraz da teknik death metal katmış fakat hala progresiflik yoğun olarak mevcut. Geçen zamanın ve sahne deneyimlerinin artışının bir katkısı olsa gerek. Demoda Türkçe şarkı sözleri tercih eden grup bu kez İngilizce sözler yazmış.

Beste yapılarına ve grubun genel tarzına bakacak olursak Opeth'in biraz daha death metal hali gibi denebilir. Özellikle "Bilinçten Derine" isimli demoda bu daha bariz fakat "Resurgence Hour"'da grup biraz daha kendini özgünleştirmiş. Şarkılar yoğun brutal vokal ve melodik, progresif gitar riffleri davulları ve teknik bass gitarlara sahip.

Kaydı Misas'ın Kulaklığı stüdyosunda Erkan Tatoğlu tarafından yapılan 2 şarkı Suicide'ın albümünü aratmayacak bir kayıt kalitesine sahip. Bu EP'nin albüm habercisi olduğunu düşünüyorum ki bu şekilde 5-6 şarkı daha kaydedilse gayet albüm olarak basılabilecek bir kaliteye sahip. Kapak da oldukça güzel olmuş. Bu tarz işlerin devamını bekliyorum.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 510 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions