ARAS ''Hemaseye Andooh'' (06.04.2010)


Ragnarok Records - 2008 - İran

Orta doğu'dan çıkıyor çıkıyor sürekli black metal grubu çıkıyor, neler oluyor oralarda bilemiyorum. Soğuk ülkelerin müziği olan black metal sıcak topraklara inmiş durumda. İranlı tek kişilik grubun ilk olarak bir şirketten basılan ürünü bu Digipack CD, fakat daha önceden bir çok ürünü mevcut.

Sözlerinde İran efsaneleri ve isyanlardan bahsediliyormuş, şarkı isimleri Farsça, o yüzden emin konuşamayacağım, vokalde ne dediği de pek anlaşılmıyor. Albümde genel olarak depresif ve bölgenin müzikal etkilerinin hissedildiği bir atmosfer hakim.

Büyük ihtimalle ve bariz ev kaydı ki programlanmış davul pek lezzetli değil, yine de tonları fena değil ama çok hissedilir bir elektroniklik var. vokallerde distortion kullanılması, hiç fena olmamış. Kirli gitar tonlarını sevdim.

İlk şarkı Sholehaye Sard'ta sadece vokal var, diğerleri enstrumantal. Aras'ın bilindik black metal gruplarından daha farklı bir havası var, daha orijinal, özellikle "Rhakte Khak" ve "Raghse Baad" isimli şarkıları sevdim. Değişik bir şeyler arayanlar göz atabilir.

6/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 448 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions