RAGNAROK ''Collectors of the King'' (13.03.2010)


Regain Records - 2010 - Norveç

Ragnarok, Norveç black metalinin temel taşı gruplarından biri, yıllardır çizgisini kaybetmeden devam ediyor. Bu albümde karanlık yapısını daha da kuvvetlendirerek bizlerin önüne çıkıyor. Albümün teknik işlerini Marduk'tan tanıdıgımız Devo Andresson üstlenmiş. Blackdoor Miracle isimli albümlerinin üzerinden tam 6 yıl geçmiş ve gruba oldukça deneyim kazandıran bu periotta grup daha sert,karanlık ve kirli bir black metal albümünü bizlere hazırlamış.

Gruba ve tarza aşikar insanlar için klasik bir black metal albümü diyebilirim. Hızlı, saldırgan ve düz. Vokalleri başarılı buldum. Albümün plak versiyonunda özel bir parça bulunduğu bize gönderilen bilgilerde mevcut, onu da sanırım daha sonra özel bir versiyon ile dinleyicilere bildirirler. Bu albümde dikkati çeken bir başka özellik ise grubun modern sound’una eklediği primitive black metal öğeleri, özellikle Norveç piyasasının başlangıç noktalarına ulaşan bazı riflere albüme rastlamak mümkün gözüküyor.

Evet özellikle bu albümü ilk dönem Darkthrone, Satyricon ve Taake seven arkadaşlar beğenecekler. O havayı yakalıyorlar. Albümde benim dikkatimi çeken parçalar "In Honour of Satan, Burning Earth", Norveç usulü black metal seven kişilere tavsiyedir.Kişisel olarak ben çok fazla etkilenmedim.

6.5/10

Yazar: Cenk A.

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions