CARACH ANGREN ''Death Came Through A Phantom Ship'' (26.02.2010)


Maddening Media - 2010 - Hollanda

Hollandalı grup Carach Angren ile "Lammendam" isimli albümleri ile tanışmıştım. Bir çok kez dinlemiştim albümlerini, şimdi yeni albümleri de elime geçti, albüm bu gün (26 Şubat 2010) piyasaya yeni çıktı.

İkinci albümde grup bir öncekinden biraz daha ileri seviyeye taşımış müziğini. Gerek prodüksiyon gerek besteler her şey daha iyi olmuş. Black metal dinleyicisi genel olarak semfonik işlerden pek haz etmese de oldukça geniş dinleyici kitlesine sahip bir müzik.

Prodüksiyonun daha kaliteli olmuş olmasının getirisi ile tüm enstrumanların tonları daha iyi bu albümde. Daha öncesinde şarkılarda kullanılan klavye, laylaylom düğün klavyesi tadındaydı fakat şimdi daha kaliteli bir şeyler bulmuşlar sanıyorum ki eskiden melodik black metal diyebileceğimiz tarza şimdi agresif scream vokali, melodik hızlı gitar ve davulları ile birlikte tam olarak semfonik black metal diyebiliyoruz.

İlk albüme kritik yapıp tavsiye etmemiştim fakat bu albüm için sessiz kalamazdım, başarılı olmuş, Dimmu Borgir vb. grupları sevenlere tavsiye edebilirim.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 541 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions