OPIUM WARLORDS ''Live at Colonia Dignidad'' (17.02.2010)


Cobra Records - 2009 - Finlandiya

Aslında ilk önce şarkıları dinlesek, albüm kapağını siyah yada koyu, kasvetli renk tonlarında düşünebilirdik, albüm elime geldiği andan beri bu neyin nesi diye bakıp duruyordum, çok enteresan bir bookleti var. Opium Warlords 2004 yılında başlayan Sami Albert Hynninen'in tek kişilik projesi ve bu ilk ürünü. Albümün ismine bakınca konser kaydı zannedilebilir, ama değil.

Depresif scream vokaller bir miktar suicidal b.m. havası veriyor olabilir ama müzik adına hiç alakası yok. Bazı şarkılarda da clean-koro vokaller var. Müziğe genel olarak doom denebilir. Karanlık, üzgün, kaotik atmosferi olan depresif bir albüm olmuş.

Şimdilerde kendini doom sayan popüler grupları değil de daha karanlık, depresif, düşük tempo, ağır bir şeyler isteyenlere tavsiye edebilirim. Ne dinlediğinin farkında olmayanlara sıkıcı ve bayık gelebilir. Kendi tarzı adına güzel olmuş, bu tarz adına gerçekten istediğini veren bir albüm, yeterince üzgün.

7/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions