DIKTAT ''II'' (03.12.2009)


2009 - Fransa

Fransız Brutal Death Metal grubu Diktat 1997'de kurulmuş ve ilk ürününü 2000 yılında demo olarak vermiş. 8 yıl sonrasında 2008 yılında "II" isimli demosunu piyasaya sürmüş, çok üretken bir grup değil yada üretmemeleri için çeşitli sebepler var sanırım.

Demonun kaydı ortalama kalitede ve prodüksiyonu da fena değil, brutal death metal için daha güçlü bir sounda ihtiyaç duyuyorum. Grup tarz olarak daha çok Avrupa usulü brutal death metal icra ediyor, ama malum death metal, Florida etkileri kısmen hissedilmiyor değil. Albümde kullanılan solo gitar tonu ilgimi çekti, biraz alakasız gibi dursa da lezzet katıyor. Tamamen prodüksiyonun altında kalmış bir albüm, yer yer brutal yer yer guttural olan vokalin ses seviyesi yetersiz, güzelim teknik ve aksak gitar riffleri neredeyse kayboluyor, belki gitar için daha sert bir ton seçilse daha iyi olabilirdi. Şarkıların hızına diyecek yok, seri bir şekilde gerçekleşen katliam gibi. Besteler gayet kaliteli ve yeterli. Albümde "Attrition" adlı şarkı favorim. Bu tarz soundu seven dinleyiciler var ama ben grubun bir sonraki ürününün daha sağlam bir kayıt ve prodüksüyon ile gelmesini umuyorum.

6.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 422 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions