KATAPLEXIA ''Supreme Authority'' (24.11.2009)


Xtreem Music - 2008 - Finlandiya

Finlandiyalı grup Kataplexia'nın müziği ile bir önceki albümleri ile tanıştım, yine Xtreem Music'ten gelenler arasında dinlemiştim, bu albüm biraz geç ulaştı elime ama yine de kritik yapmak istedim çünkü şu an hayranı olduğum grupların, sürekli dinlediklerimin arasında ilk söylediklerim içinde "Catastrophic Scenes" albümünden beri Kataplexia da geliyor. Grup, vokali aynı zamanda davul çaldığı için konserlerde session davulcu ile çalışıyor ama yine albümde 3 kişi devam etmiş yola.

Grup yine, belki de kendinden beklenen Avrupa death metalinden uzak, bir o kadar daha çok haz ettiğim Amerikan brutal death metali ile karşımızda, katliamın tüm sorumlusu brutal riffler,bazen hızlı, bazen yavaş, bol blast beatli davullar ve gore, sapık sözlü guttural vokaller. Yer yer slam olan riffler cinayetin işlendiği, sapkınlığın baş gösterdiği an gibi. Kataplexia gibi grupların yaptıkları müzik her zaman bana katliam gibi gelmiştir, brutal death metalin tadı böyle çıkıyor bende.. Sözlerinin anlamını müziğin ruhuna aktarabiliyorlar, çok başarılı. Death metal canavarlarının ağzına layık bir albüm.

9/10

Yazar: Goremented

 
1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions