TUNDRA(ITALY)''Primordial'' (28.10.2008)


Long Ago Records - 2008- İtalya

Tundra ,bir kaç senedir u.g piyasada adından söz ettirmeye başladı.İtalyan piyasasından çok fazla grup çıkmadığını düşünecek olursak,çokta kötü sayılmadığını söyleyebilirim.

Yanlız kendilerini tanıtmada şöyle bir sıkıntıları var " Darkthrone clone" diye bir tanımlama sarf etmişler, bu bana çok yanlış geldi..Zaten artık Darkthrone da artık bu tarz müzik icra etmemekte..

Fazla söze gerek yok grup ,soğuk,durağan,tek düze ,çiğ gibi tanımlamalar altına girebilecek müzikaliteye sahip durumda,bana çok fazla Burzum,Judas Iscariot biraz Xasthur havası vermedi değil..

Yoğun çiğlikte bir kayıda sahipler,bu gerçekten doyurucu..Ama davullar mekaniğe yakın bir tonda,vokaller efektli (kişisel olarak tercih etmeyeceğim bir stil) ve bana göre yeterince black metal hırçınlığında olduğunu düşünmüyorum.

Albümde "Totally Black","Sadismus" gibi parçalar dikkat çekmekte,parçaların süreleri ortalama 6 dakikanın üzerinde ve bence gerçekten çok sıkıcı bir hava katıyor.Unutmadan yüzlerce grubun coverını yaptığı Burzum'dan Lost Wisdom 'u da ekstra parça olarak albümlerine dahil etmişler..


Çek Cumhuriyetli firma Long Ago Records tarafından geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen bu albümü daha bunalım,tek düze ,minimalist black metalden hoşlanan arkadaşlar için önerebilirim..

5,5/10

Yazar: Cenk A.

 
Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions