THE ROTTED ''Get Dead or DieTrying'' (01.08.2008)


Metal Blade Records (2008 - İngiltere)

Ah Gorerotted vah Gorerotted. Ne hallere düştün Gorerotted. Özellikle Metal Blade in eline düşen avrupalı gruplar niye böyle can çekişe çekişe müzik hayatlarını sürdürmeye çalışırlar anlayabilmiş değilim. Zira son albümün ellerinde patlamasından sonra isimde dahil herşeylerini değiştirip yeni isim yeni tarz ve yeni imajlarıyla karşımıza The Rotted olarak çıkan eski Gorerotted, yeni haliyle az da olsa ümit versede genede bekleyip görmek lazım diye düşünüyorum. Son kadrosunu aynen koruyup bir tek albüm kaydından sonra bass çıları Phil Wilson kaptıran grup bakalım bu macerasında nerelere gider görücez.

Albümle ilgili olarakda okadar değişim ve yenilik biraz kendisini göstermiş gibi zira sözlerdede eski gore ve şiddet dönemlerinden daha çok alkolizm ve keşlik üstüne söz yazar hale gelmişler. Bundan başka tamamiyle death metal e dönen ve şarkılarını hard core öğeleriyle süsleyen grup şarkılarında çoğu zaman basitliğe kaçarken aralarda değişken yapılı şarkılarda bulmak mümkün. hızlı tempo giden şarkılar daha çok melodiye dayalı ve hep olduğu yerde dönüyormuş gibi bir his veriyor. Onun dışında albümde, Kissing You With My Fists ve albümede adını veren Get Dead Or Die Trying gibi kendini ön plana çıkaran iyi şarkılarda yok değil. Ayrıca albümü ikiyi bölen down tempo da ve geçiş kıvamında A Brief Moment Of Regret adlı şarkı ve ayrıca 28 days later adlı filmede soundtrack olan aynı isimli şarkı da bir outro edasıyla albümün son şarkısı olarak yerini almaktadır.

Aslında zamanında başladıkları gibi devam edip kendilerini geliştirselerdi belkide bu durumlara düşmeyeceklerdi fakat gelin görünki bu durumlara kadar geldi grup. Kısaca diyeceğim odurki Grubun fan iseniz, eski albümün fiyasko olmasına karşın mutlaka dinlenmesi gerekn bir albüm derim ama genel manada sıkı bir death metal dinleyicisi iseniz hani The Rotted olaraka neler yapmışlar diyerek merak edip edinebilirsiniz.

7/10

Yazar: Orthodox

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions