IHSAHN ''The Adversary'' (19.01.2008)


Mnemosyne / Candlelight - 2006 - Norveç

2007 yılında en çok dinlediğim albüm "The Adversary", kulaklığımdan sürekli Ihsahn sesi yükseldi. Mükemmel bir çalışma bence. Hem prodüksiyon olarak hem de müzikalite olarak dört dörtlük bir albüm.

Emperor'tan tanıdığımız Ihsahn, tek kişilik projesinde black metal ve progresif müziği karıştırmış, davullar Borknagardan tanıdığımız Asgeir Mickelson tarafından çalınmış, geri kalan her şey (klavye,gitar,bass,vokal) Ihsahn'a ait. Bir albümdeki tüm şarkılar mı mükemmel olur? Evet oluyormuş !

Gaddar ve depresif black metal riffleri arkasından duygusallaşan klavyeler ve sololarla bezenmiş bir albüm. Yer yer acımasız scream vokaller ve ardından clean vokaller var. Temiz tonlu black metal gruplarını sevenlerin bayılacağı bir ürün çıkmış ortaya.

Albüm hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok bence, mutlaka elde olması gerekiyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

10/10

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions