NAUSEA ''Shuffle Among Causes'' (19.01.2008)


Self Financed - 2007 - İzmir

İzmirli death metal grubu Nausea'nın 2. ürünü olan "Shuffle Among Causes" self financed albüm olacak basıldı. "Shuffle Among Causes" ilk demo olan "Unreturnable if opened" a göre daha kaliteli kayda sahip bir albüm, gerek müzikal olarak gerek prodüksiyon olarak Nausea bir adım daha ileri gitmiş.

Demodaki davul tonlarını drummachine olmasına rağmen sevmiştim, albümün davulları daha da güzel olmuş, Ayrıca bu albümde clean vokaller daha başarılı. Grubun tarzı değişmiş, demoda daha melodik death metal, İsveç death metali havasındaydı. Bu albümde ise daha çok yeni akım metalcore gruplarının tadı var, ama melodik death metali de kaybetmemişler. Konserde de severek dinlediğim grubu tekrar dinlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum, çünkü yeni parçalar daha da sıkı.

Grup hakkında söyleyeceklerimi demo kritiğinde söylemiştim zaten tekrarlamanın gereği yok, gelecek vaadeden gruplardan biri olarak görüyorum Nausea'yı.

Bu albümün kapağı da demonun kapağını anımsatıyor, yine eller var içinde :) Daha profesyonel olduğunu söyleyebilirim.

Albümdeki favori şarkım "Glass Room". İlk albümden de sevdiğim şarkı "Quicksand Of Hate Seed"i de bu albüme koymuşlar, bunun yanında "Mental Collapse" ve "Chasing Inner Peace" adlı şarkılar da demoda vardı. Bence tekrar düzenlenip yeniden kaydedilip albüme eklenseler daha iyi olurmuş.

Grubun myspace'ine göz atın, siz de seveceksiniz : www.myspace.com/nauseaband

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 468 oy)


 
ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions