IMPALED ''Last Gasp'' (12.01.2008)


Willowtip Records - 2007 - Amerika

Oakland kasaplar derneği daimi üyeleri 2 yıl aradan sonra yeni albümleri Last Gasp ile aramıza döndüler tekrardan ve sefalar getirdiler. Son albüm Last Gasp grubun diğer albümlerine oranla daha değişik bir yapıya sahip hatta eski albümlere oranla büyük fark var.

Özellikle eski albümlerde şarkılardaki değişkenlik bu albümde tek düzeliğe dönmüş. Grubun ''Carcass worship'' sounduna sadık kalarak kaydettiği bu albümde bitmek tükenmek bilmeyen kan ve et tutkusunu açığa çıkarmayı başarmış. Yinede içindeki değişken riff yapıları özellikle albümü dinlerken tek düzelikten kurtarıyor dinleyiciyi. Bu İmpaled’ın bütün albümlerinde olağan bir durum olması sebebiyle gelenek bozulmamış diyoruz ve saygılarımızı sunuyoruz bu konuda da sevgili grup Impaled'a. Albümde özellikle dikkat edilmesi gereken belli başlı şarkılardan aynı zamanda albümün giriş şarkısı olan G.O.R.E.. Şarkı albümün karakteristiğini çok iyi ortaya koyuyor, albümün devamında gelen şarkıların kalitesini de ortaya koyuyor ve albümdeki bütünlüğü bozmayacak şekilde devam ettiği içinde albümde kafa karışıklığına yol açacak bir düzensizliğin oluşmasına engel oluyor.

Önceki albümlerinde diğer gruplarla olan farklarını çok iyi yansıtmalarına rağmen bu albümde biraz daha kendileriyle benzerlik gösteren grupların sayısını arttırmış gibi görünüyorlar. Fakat bahsettiğimiz grubun Impaled olduğu göz önünde bulundurulursa rakipleriyle olan farkları az çok ortada olduğunu görüyoruz. Sonuç olarak albüm grubun yeni havasını ortaya koyduğundan mutlaka dinlenmesi gereken bir albüm. Özellikle fanları kaçırmasın diyorum.

7/10

Yazar: Orthodox
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 416 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions