IMPALED ''Last Gasp'' (12.01.2008)


Willowtip Records - 2007 - Amerika

Oakland kasaplar derneği daimi üyeleri 2 yıl aradan sonra yeni albümleri Last Gasp ile aramıza döndüler tekrardan ve sefalar getirdiler. Son albüm Last Gasp grubun diğer albümlerine oranla daha değişik bir yapıya sahip hatta eski albümlere oranla büyük fark var.

Özellikle eski albümlerde şarkılardaki değişkenlik bu albümde tek düzeliğe dönmüş. Grubun ''Carcass worship'' sounduna sadık kalarak kaydettiği bu albümde bitmek tükenmek bilmeyen kan ve et tutkusunu açığa çıkarmayı başarmış. Yinede içindeki değişken riff yapıları özellikle albümü dinlerken tek düzelikten kurtarıyor dinleyiciyi. Bu İmpaled’ın bütün albümlerinde olağan bir durum olması sebebiyle gelenek bozulmamış diyoruz ve saygılarımızı sunuyoruz bu konuda da sevgili grup Impaled'a. Albümde özellikle dikkat edilmesi gereken belli başlı şarkılardan aynı zamanda albümün giriş şarkısı olan G.O.R.E.. Şarkı albümün karakteristiğini çok iyi ortaya koyuyor, albümün devamında gelen şarkıların kalitesini de ortaya koyuyor ve albümdeki bütünlüğü bozmayacak şekilde devam ettiği içinde albümde kafa karışıklığına yol açacak bir düzensizliğin oluşmasına engel oluyor.

Önceki albümlerinde diğer gruplarla olan farklarını çok iyi yansıtmalarına rağmen bu albümde biraz daha kendileriyle benzerlik gösteren grupların sayısını arttırmış gibi görünüyorlar. Fakat bahsettiğimiz grubun Impaled olduğu göz önünde bulundurulursa rakipleriyle olan farkları az çok ortada olduğunu görüyoruz. Sonuç olarak albüm grubun yeni havasını ortaya koyduğundan mutlaka dinlenmesi gereken bir albüm. Özellikle fanları kaçırmasın diyorum.

7/10

Yazar: Orthodox

 
Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions