GARGOYLE ''March Of The Heroes'' (08.06.2007)


Atlantis Müzik - 2006 - İstanbul

Breeeeeh kapağa gel İstanbul'un fethi, faşizm, Türklük duyguları içeren bir kapak diye atladım albüme müzik markette görür görmez. Albüm deniz kadıköyde kenarında leş bir çaycıda oturup çay-simit-martılar yaptığım günü anımsatarak başladı. İlk söyleyeceğim şey; daha güzel klavye tonu seçseydiniz keşke.

Albümün bukletinin ilk 2 sayfasında Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul'un fethi ile ilgili Türkçe-İngilizce bir yazı var. Albümün adından da anlaşılacağı gibi İstanbul'un fethinden bahsediyor sanırım albümdeki şarkı sözleri (gavurcam pek yok okuyup anladığım kadarı ile söylüyorum). Madem ki böyle bir şeyden bahsedilecekti Türkçe olaydı şarkı sözleri daha irdeleyici olabilirdi benim için. Bukletteki grup elemanlarının kıyafetleri ilginç geldi, albümü alanlar olursa onlara da ilginç gelebilir. Madem ki bir konsept var onlar da konsepte uydurulabilirdi. Açıkçası besteler fetihi hissettirecek tatta, vokal, kayıt, prodüksiyon iyi ama grup memleketim melodik black metali icra ediyor. Arasıra açıp dinleyebileceğim bir albüm. Birçok black metal dinleyicisinin seveceğini sanmıyorum ama bazı insanların hoşuna gidebilir.

6.5/10

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions