NILBLORTS ''Conversations for Conservation'' (08.06.2007)


Self Release - 2006 - Kanada

Kanadalı Brutal Death Metal grubu Nilblorts'un ikinci albümü olan (Self release ama demo değil, kendileri basmış, gayet kaliteli güzel bir albüm) "Conversations for Conservation"ı bana yollayan Kanadada'ki arkadaşım Emrah'a teşekkür ederek kritiğime başlamak istiyorum.

Dışarıdan başlarsak kapak için seçilen renkler hoşuma gitmedi. Hiç çekici değil. Albüme gelince, aslında brutal death metal grubu deyince daha hızlı daha sert, daha domuzumsu guttural vokalli şeyler bekliyorum son zamanlarda özellikle Amerika'dan çıkacak albümlerden... Death metal ritmlerinin yanısıra biraz da thrash metal ritmleri var davullarda. Vokaller George Fisher'ı (Cannibal Corpse) anımsatıyor. Şarkılarda yavaş kısımlar sıkıcı olmuş, ama yine de yavaşlığı ile size death metal dinlediğinizi unutturmuyor, güzel güzel blast-beat'lerle süslenmiş yer yer. Buna en iyi örnek albümün beşinci şarkısı Contortion. Grubun tarzına örnek gösterebileceğim daha bilindik bir grup gelmiyor aklıma. Biraz daha yavaş tempolu death metal sevenlerin sevebileceği bir albüm.

6.5/10

Yazar: Goremented

 
Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions