DIMNESS THROUGH INFINITY ''Nymph'' (05.06.2007)


Atlantis Müzik - 2004 - İstanbul

Bu albüme çıktıktan bu kadar zaman sonra kritik yapmamın nedeni, albüm çıktığında grup elemanlarından biri ile konuşuyordum, albüm gönderilecek ve hatta röportaj yapılacaktı (Metallicbrains zamanları) vs. vs. bekledim bekledim, sonra bulamadım albümü. Geçenlerde rastladım ve artık gelmesinden ümidi kestiğim için aldım.

Kapak, logo vs. albüm konsepti ile çok uyumlu olmuş. Grubun 1999 yılından beridir çıkardığı ilk ürün olan "Nymph" bir çok yabancı ambient/doom grubununkilerden çok daha iyi bir albüm ama yine memleketim tarzı sevmeyen insanı taşlamalarına bolca uğramış bir grup Dimness Through Infinity. "Nymph"i kulaktan dolma bilgilere göre berbat bir albüm olarak bekliyordum, beklentilerimin üzerinde çıktığını söylemekten kendimi alamıyorum. Albümde sadece bayan ve konuşma vokaller hoşuma gitmedi, vokali daha iyi olan birileri kullanılabilirdi. Doom metal ve dark ambient sevenlerin kaçırmaması gereken kendi piyasamızdan çıkmış nadide eserlerden biri bence.

7/10

Yazar: Goremented

 
Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions