BLEED IN VAIN ''Say Everything Will Be Fine'' (10.11.2006)


Unicorn Records - 2006 - İtalya

İtalyan grup Bleed In Vain daha önce Glory adında semfonik black metal yapan bir gruptu, isim ve kadro değişikliğinden sonra İsveç death metali ve biraz da metalcore karışımı bir hal almış. "Say Everything Will Be Fine" grubun ikinci albümü... Şarkılarda core etkili melodik death metal riffleri, akıcı melodik death metal ve aksak hardcore davulları mevcut, bazen efektler de eklenmiş, scream ve clean vokal kullanılmış. Albümün prodüksiyonu iyi yapılmış orijinal tatlı bir şeyler çıkmış ortaya. In Flames, Soilwork, Killswitch Engage gibi grupları örnek gösterebiliriz grubun tarzına.

Albümün kapağını sevdim, ismi ve kapağı güzel bir konsept oluşturmuş. Cd'de "The things you own, own you" adlı şarkının vidyo klibi ve klibin kamera arkası görüntüleri de yer alıyor, bu tarz için alışılmış, bilgisayar efektlerinden ibaret bir klip :) Ama grubu performans olarak izlemek için albüm içinde olması iyi olmuş. İsveç death metali ve metalcore sevenler için güzel bir albüm.

7.5/10

Yazar: Goremented

 
Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions