LUX FERRE ''Antichristian War Propaganda'' (13.08.2005)


Portekiz - Ketzer Records

Alman şirket Ketzer Rec.'un en çok güvendiği grup olan Portekizli Lux Ferre,Anti-Christian War Propaganda ile savaş çığlıkları atıyor.Cd nin üzerine küçük bir etiket var ve şöyle yazıyor: Grup hiç bir siyasi görüşü özellikle o üç partiyi savunmuyor,grubun duruşu ve görüşü kimseyi ilgilendirmez.Lirikler şiddet içerir ve tamamen grubu ilgilendirir.Bu da bana ilginç geldiği için yazma gereği hissettim.

Grup oldukça öfkeli bir parça ile introsuz açıyor albümlerini,Anti-Christian War Propaganda,genel olarak ultra speed diye tanımlanan daha çok Dark Funeral(en bilineni o) in kullandığı bir hıza sahipler.Ama onlardan daha sağlamlar,yine satanik liriklere sahipler ve grup fotosunda iki kişi var ama grup 3 kişi hatta biri güneş gözlüğü takmış.(Ne amaçla takmış anlam veremedim) Devasth(vokal),Baal Sabbath(gitar-bass),Lord Manthus (Davul) grubun kadrosu bundan ibaret. Vokal gerçekten başarılı ama yer yer çığırtkan havası veriyor,pek teknik kullanmamış,ne verdiyse haykırmış.Yer yer ne dediği anlaşılmıyor,çünkü insan üstü bir hız var grupta,tatatatatata diye adlandırılan blast ritimler özellikle davulda metronom sınırlarını oldukça zorlamışa benziyor.

Yine kısaca özetlicek olursak albüm genel olarak son sürhat devam etmekte,ama bence ruhsuz bir albüm olmamış. Orjinallik kaygısı taşımadıklarına eminim,ama tam anlamıyla War Black Metal diye adlandırılan tarz yani,bir açıdan Marduk-Dark Funeral gibi grupların ön ayak oldukları militarist,satanik lirikli bir o kadar da müzikte hızı ön planda tutan öfkeli parçaları içeren bir çalışma ortaya çıkıyor.

Kapak sade ve güzel isayı baş aşağı çarmığa gerilmiş halde görebilirsiniz ,grubun logosuda iron cross un üzerine yapılmış,kısacası nasıl bir ideolojiye sahip olduklarını siz düşünün artık,next to satan ve Achtung! isimli parçaları gerçekten harika,özellikle Achtung isimli parça Marduk-Nighwing albümündeki Dreams of Blood and Iron 'a çok benziyor...

7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.8/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.8/5 (Toplam 225 oy)


 
HYPERION ''Seraphical Euphony''   ROTTING CHRIST ''Rituals''   KETZER ''Starless''   ABBATH ''Abbath''   DIMICANDUM ''The Legacy of Gaia''   KARMA RAGE ''SoCiyim''   VADIKAN ''Hydrargyrum''   REGICIDE DECEASE - CALCINED SPLIT   MIND AFFLICTION '' Pathetic Humanity''   INSTORM ''Madness Inside''   I MISS MY DEATH ''In Memories''   AIRLINES OF TERROR ''Terror from the Air''   SATANIK ASSAULT DIVISION ''Kill the Cross''   DALKHU ''Descend... into Nothingness''   VOMIT OF DOOM ''Obey the Darkness''   6 Ways of Hell Split   NETER ''Idols''   ZARDENS ''Blackness Unfolds''   WORTHLESS ''Grim Catharsis''   KULT OF TAURUS ''Adversarial Paths : The Sinister Essence''   CHEMICIDE ''Episodes of Insanity''  


 

BlogFacebookLast FmTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions