HEGEMON ''By This,I Conquer'' (13.08.2005)


FRANSA- DYSPHORIE RECORDS Fransa sound raw black metal gruplarına alışmışken ,bir den daha farklı modern soundlu bir grup ile karşılaştım adı Hegemon'du,hemen iletişime geçtim.Tam 3 ay sonra cevap geldi ve 1 hafta sonra mektuplarıyla karşılaştım.Gizemli takılıyorlar mektupta isim yazmıyordu ve işin ilginci sadece CD çıktı mektubun içerisinden,gerçekten baya şaşırmıştım.

Genel olarak Modern denilebilecek bir müzikleri var Hegemon'un,Fransa'lı B.M gruplarının kullandığı yoğun gitarlar ve tiz bateri tonu Hegemon'da da mevcut,ama gerçekten 92--96 Norveç'inin yerini Fransa 98 sonrası yapıtlarıyla aldı diyebilirim. Hegemon'da bu gruplardan birisi fakat pek aktif değiller. Elimdeki albümün genel içeriği savaş,Warfare Unleashed isimli parçayla tam gaz açılıyor albüm,ikinci parçanın başında bir tanıtım konuşması var ve Roma İmparatorluğundan bahsediliyor. Ve parçaya girmeden önce " THE MAN EXIST NO MORE" anonsu çok çarpıcı ve bir o kadar da ürkütücü. Gerçekten hızlı ,agresif,kaotik ve nefret dolu bir grup Hegemon,tam olarak şu grubu andırıyor ya da bunlar gibi denilemez ama bu hızdaki ve teknikteki grupları İsveç'te görmeye alışmış biri olarak yine İsveç örneğini vereceğim. Cd kitapcığı klasik black metal gruplarına nazaran renkli tutulmuş.Grup fotosu ve grup elemanlarının isimleri yazılmıyor. Yanlızca baş harfleri verilmiş.

4üncü parçayı yeniden yorumlamışlar adı "Stigmata" grup ilk olarak 97 yılında bu şarkıyı sadece provalarında kayıt etmiş,demek ki kısmet bugüneymiş.Grubun yaklaşık 2 senedir yeni bir çalışması yok,umuyoruz önümüzdeki zamanda grubun yeni bir çalışmasını daha yorumliyabilirim.

Genel olarak tüm parçaları oldukça beyendim."My breath as a blade" gerçekten doyurucu bir çalışma olmuş...Albüm kapağında at üzerinde bir asker duruyor,militarist bir albüm kısacası ve oldukça sağlam,bulursanız kaçırmayın...

9/10

Yazar: Cenk A.

 
Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions