HATE ETERNAL ''Infernus'' (13.9.2015)


Season of Mist - 2015 - ABD

Hep düşünmüşümdür "Conquring the throne'' albümü bir gün geçilirmi diye, Jared Anderson'un ölümünün üzerinden yıllar geçmiş, Erik Rutan sazı eline alıp çok agresif bir mevzu üretmiş bizlere. Gruba yeni katılan baterist oldukça uyumlu.
Infernus, Ölüm Metaline örnek gösterilecek bir albüm. Şarkıların kendine ait farklı atmosferleri var diyebilirim. Hırçın gitar riffleri, ritmin azgınlığıyla gayet doğru orantıda işliyor.Zaman zaman ‘Behemoth yada Suffocation’ tadı almak albümü daha dehşet kılıyor.
Farklı müzik şirketlerinin etiketleri ve miksajları ile şimdiye dek bize doğru uzanan Hate Eternal,artık Season Of Mist’in ‘malı’. Çok doğru bir yatırım yaptıklarını düşünmemek elde değil. Parçaların melo-dramları gayet karanlık. Genel değerlendirme olarak da fazlasıyla enerjik ve agresif bir albüm. Açıkçası rahatsız eden bir şeye rastlamadığım Infernus’u kafadan öneririm!
*Çok değişik bir ayrıntı olarak da şunu söylemek isterim; grubu eski bir tarihte youtube’daki
eski bateristi olan Derek Roddy sayesinde tanımıştım.

8/10

Yazar: O.Bektaş

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions