MELECHESH ''Enki'' (26.7.2015)


Nuclear Blast Records - 2015 - İsrail

Orta doğu ve mezopotamya temalı şarkı sözleri ve müzikal yapısıyla son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız ve giderek yükselen bir grup olan MELECHESH'in Enki albümü geçtiğimiz Şubat ayında Nuclear Blast etiketiyle piyasadaki yerini aldı.

Grubun tam zamanlı olarak yayınladığı 6. studyo albümü olan Enki güçlü prodüksüyonu ve kayıt kalitesiyle hemen dikkatleri çekmeyi başarıyor.Grup henüz bu albüm için bir video çekmedi. Grup bu albümdeki tüm tonlamaları konserlerinde kullandığı tonlara göre kayıt etmiş ve albümde ekstra bir derinlik kazandırarak farklı bir sound elde etmiş.

Genel olarak olumlu tepkiler alınan bu albümde ,grubun bir önceki albümlerinin devamı niteliğinde melodik ve oriyental alt yapı,agresif davullar,hırçın bir vokal benliğini koruyor. Çoğu kişi grubun yaptığı tarzın ABSU 'nun bir devamı olarak görsede kişisel olarak Melechesh'in kendine has sounda sahip bir grup olduğunu düşündüğüm yalan değildir.

Albümde Volbeat'ten Robert Caggiano,Rotting Christ'ten Sakis Tolis, Soulfly'dan Max Cavalera konuk müzisyen olarak yer almış. Toplam 1 saat 2 dakikadan oluşan bu müzikal ziyafeti kaçırmamanızı tavsiye ederim.

8/10

Yazar: Cenk

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions