CRADLE OF FILTH ''Hammer of the Witches'' (26.7.2015)


Nuclear Blast Records - 2015 - İngiltere

Günün birinde Cradle kritiği yazacağım hiç mi hiç aklıma gelmezdi. Metal müziğini tanımladığım süreçlerde Symphonic/Gothic Black kanadından tanışmıştım bu İngiliz grubuyla. Sanırım 98 yada 99 yılıydı. Midian (2000) süreci sonrasında boka sarmış ve poserlıktan öteye gidemeyen grup son albümü ile ciddi bir şaşkınlık yarattı.
< Dolu dolu 13 parça ve 1 saati aşkın süreç. Şarkıların tadı Principle ve Midian arasında kayıp gidiyor. Melo/Dramları ve Dani’nin death veyahut kendine has scream vokalleri gayet güzel. Hatta etkileyici.1999 yılında gruptan ayrılan drummer sonrası yerine gelen Marthus’un ritimleri şu albüm dışında bana hep tatsız ve zevksiz gelmiştir(ki o dönemden bugüne C.O.F’i gündemimden çıkarmamda etken olabilir.) Yeni albümden klibin ilk yayınladığı gün ne yalan söyleyeyim epey heyecanlanmıştım. Ve şu kritiği yazarken öncesinde ve akabinde zevkle halen dinlemekteyim. Ergen hayranlarını epey üzen biz 90’lar tayfasını sevindirici bir albüm olduğu kanaatindeyim. 2014 başında gruba entegre olan gitaristler Rich Shaw ve Ashok’un, albümü üst seviye taşımasında emeği büyük olsa gerek; unutmadan Kadın vokaller hiç sırıtmıyor. Herşey olması gerektiği gibi.
Önerimdir. Yalnız 2 puan kıracağım sanırım o da Dani’nin yıllardır olan saçma imajından ötürü!

8/10

Yazar: O.Bektaş

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions