SATYRICON - ''Live At The Opera'' (28.5.2015)


Napalm Records - 2015 -Norway

14 şarkılık dev albüm. Rebel Extravaganza dahil günümüze dek çıkan tüm albümlerinde başarı sınırını bir türlü zorlayamayan Satyr ve Frost, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü bu opera destekli black metal albümününde zirvedeki yerine tekrar dönüş sağladı. Son albümüyle(Satyricon – 2013) bana bir türlü sevip sevmeme karmaşası yaşatırken, bu dvd ile şeytani bir keyif verdiği açık. Opera yada Aria vokaller tüm parçalara öyle bir gömülmüş ki bir an olsun dvd seyrinden kopmuyor ve eşlik etmekten kendini alamıyorsun.

Napalm Records etiketi ile çıkan albüm(DVD);
-Satyricon – 2013 – 6 parça
-Now Diabolical – 2006 – 4 parça
-The Age Of Nero – 2008 – 2 parça
-Volcano – 2002 – 1 parça
-Nemesis Divina – 1996 – 1 parça şeklinde oturtulmuş.

Phoneix parçası, Norveçli Madrugada grubunun da solisti olan Sivert Hoyem tarafından seslendirilmiş. Progressive Hard Rock tadında olan bu parça keyif verici. Özellikle son albümdeki parçaları (tanıtım amaçlı mı bilmem ama) daha bir hınçla söylediği kesin Satyr’inin. Oslo Opera ve Bale salonun seçilmiş olması muazzam fakat seyircinin monoton hali bir o kadar can sıkıcı! Albümün teknik açıdan değerlendirmesine pek giresim yok. Çünkü hatasız bir sound ve kaydın dvd’ye doğru aktarılışı kusursuz olduğunu göstermekte. Mother North ve The Pentagram Burns parçalarında mistik bir hava soluyor ve geçmişe bir göz kırpıyorsunuz. Seyre ve dinlemeye kesinlikle değer bir albüm..

*dipnot: kameranın neredeyse her parçada opera topluluğunun en önündeki kısa saçlı kadını çekip bize demonic bir hava yaratması ayrı bir keyifti!

Satyricon Mother North Live At The Opera from oytunbektas on Vimeo.9/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 319 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions