SATYRICON - ''Live At The Opera'' (28.5.2015)


Napalm Records - 2015 -Norway

14 şarkılık dev albüm. Rebel Extravaganza dahil günümüze dek çıkan tüm albümlerinde başarı sınırını bir türlü zorlayamayan Satyr ve Frost, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü bu opera destekli black metal albümününde zirvedeki yerine tekrar dönüş sağladı. Son albümüyle(Satyricon – 2013) bana bir türlü sevip sevmeme karmaşası yaşatırken, bu dvd ile şeytani bir keyif verdiği açık. Opera yada Aria vokaller tüm parçalara öyle bir gömülmüş ki bir an olsun dvd seyrinden kopmuyor ve eşlik etmekten kendini alamıyorsun.

Napalm Records etiketi ile çıkan albüm(DVD);
-Satyricon – 2013 – 6 parça
-Now Diabolical – 2006 – 4 parça
-The Age Of Nero – 2008 – 2 parça
-Volcano – 2002 – 1 parça
-Nemesis Divina – 1996 – 1 parça şeklinde oturtulmuş.

Phoneix parçası, Norveçli Madrugada grubunun da solisti olan Sivert Hoyem tarafından seslendirilmiş. Progressive Hard Rock tadında olan bu parça keyif verici. Özellikle son albümdeki parçaları (tanıtım amaçlı mı bilmem ama) daha bir hınçla söylediği kesin Satyr’inin. Oslo Opera ve Bale salonun seçilmiş olması muazzam fakat seyircinin monoton hali bir o kadar can sıkıcı! Albümün teknik açıdan değerlendirmesine pek giresim yok. Çünkü hatasız bir sound ve kaydın dvd’ye doğru aktarılışı kusursuz olduğunu göstermekte. Mother North ve The Pentagram Burns parçalarında mistik bir hava soluyor ve geçmişe bir göz kırpıyorsunuz. Seyre ve dinlemeye kesinlikle değer bir albüm..

*dipnot: kameranın neredeyse her parçada opera topluluğunun en önündeki kısa saçlı kadını çekip bize demonic bir hava yaratması ayrı bir keyifti!

Satyricon Mother North Live At The Opera from oytunbektas on Vimeo.9/10

Yazar: O.Bektaş

 
A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions