UNLEASHED '' Dawn of the Nine'' (24.5.2015)


Nuclear Blast - 2015 - İsveç

İsveç death metali veteranları 2012'de çıkardıkları Odalheim'dan 3 sene sonra Dawn of the nine ile tekrar yüzümüzü güldürüyor. Kapak çizimi yayınlandığı günden itibaren sabırsızlıkla beklediğim bir albümdü dawn of the nine. Sonrasında where is your god now? isimli şarkıyı bizimle paylaşarak boşa beklemediğimizin sinyallerini verdi Unleashed.

Odalheim ile aynı yolda olmayan bir albümle karşı karşıyayız. İlk dikkatimi çeken ise daha orta tempo şarkıların albümde barınıyor olması. Black metal vari riffler yerini daha death metale bırakmış albümde. Prodüksiyon olarak ise Odalheim'dan aşağı kalmamış. Artık Unleashed klasiği olan gitar soloları yine mest ediyor. Hızlı rifflerle gaza gelip kendinden geçerken daha yavaş şarkılardaki epik hava savaşın ortasında kaldığınızı hissettiriyor.

Lirikal açıdan ise tam bir İskandinav savaş albümü. Yeni bir gün yükselecek diye başlayan albüm ölmek için geldiler, midgard'ın koruyucuları, tanrın şimdi nerede diye devam ediyor. Kiliselerin yandığı yer ve bin gölün olduğu diyardan bahsedip Thor'un oğlunu sevgi ile karşılıyor.

Besteler, kayıt, kapak çalışması kısacası her şeyi ile takdiri hakeden bu albümü İsveç death metaline ilgi göstermiş herkese tavsiye ederim.

8.5/10

Yazar: Cihan

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions