BIO-CANCER - ''Tormenting The Innocent'' (8.5.2015)


Candlelight Records - 2015 -Yunanistan


Yunan dostlarımız 2. albümleri ile karşımızdalar,THRASH metal'in bence Balkanlardaki en iyi gruplarından biri olan (aktif olarak) BioCancer hızlı yükselişini Tormenting The Innocent ile taçlandırıyor.

Speed/Thrash metal'in çok fazla popüler olmadığı bu coğrafyada,oldukça iyi eserler ortaya çıkardılar. Tarzlarını Municipal Waste,Toxic Holocaust arası bulsamda,bu albümde bence doom ve melodic death metal temalarıda var,tarzlarının dışına çıkmışlar.Belki ballad olarak denemiş olabilirler,klip çektikleri 2. parça oldukça fazla melodic death metal rifleri içeriyor.

İlk demodan beri Lefteris'in vokallerini yetersiz buluyorum,niye diye sorabilirsiniz ,oldukça agresif bir vokal yapısı var ki bu tarz ile örtüşüyor fakat sözcükleri hiç anlaşılmıyor ,sadece çığırma olarak geliyor,bu albümde bol bol hırıltılı vokalde kullanmış,bence de-tone olmuş.

Bazı kritiklerde Thrash or Die ya da Fueled by Fire'a da benzetilmiş,o gruplar tarzın önde gelenleri o zaman bende Violator'a benzetiyorum,ama bu grupların hepsi birbirini andıran speed&thrash yapıyor.

Albümden 2 adet klip çıktı, hemde kısa sürede,sanırım bütçeleri oldukça iyi BULLETPROOF VE FRIENDS OR FIENDS ? Çok başarılı buldum,vokal konusunda biraz daha çalışılmalı,anladığım kadarıyla da mainstream 'e doğru yolları hızlı ilerliyor,o yüzden vokal biraz daha thrash metal tonları,ingilizce telaffuzları konusunda çalışırsa,geleceğin KREATOR'u bile olabilirler...

8/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 296 oy)


 
POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions