EYE OF SOLITUDE - ''Canto III'' (6.04.2014)


Kaotoxin Records- 2013 - İngiltere

Eye of Solitude ,Klasik İngiltere 90 lar orta dönem doom&death metal 'i icra etmekte. Hani kulak aşinalığı olsun diye bahsediyorum bir dönemler Anathema,My Dying Bride vs türü gruplar brutal vokali bol miktarda kullanıp,ağır tempolu,duygu ve kasvet dolu parçalara imza atarlardı ya... EYE OF SOLITUDE onlardan kupleler sunmakla kalmayıp daha da güçlendiren bir yapıya sahip,örneklendirmeleri sadece kulağınıza aşinalık gelsin diye meşhur gruplardan seçme gereği duydum.

Parçalar genel olarak 10/12 dakika ortalamaya sahip,ama sizi sıkmıyor çünkü bu parçaları dinlerken sanki 3 er 4 er dakikalık değişik parçalar dinliyormuş hissine kapılıyorsunuz,yer yer hızlanıyor,yer yer duraksıyor,clean vokaller,piyano ve altolar giriyor. Bazen o kadar agresifleşiyor ki black metal'e göz kırpıyor fakat kendine özgü havası ile bu uzun parçalar sizi dinlerken başka türlü hissiyatlar içerisine sokabiliyor. Bazen bir bethlehem,shining havası verirken ,bazen anathema,my dying bride havası verebiliyor, ya da ambient tonlarda Arcana ,Dargaard gibi partisyonlara da erişebilmeniz mümkün,örneklendirmeleri tamamen tarzların önde gelen gruplarından seçiyorum ki ,daha iyi anlayabilin diye,yoksa oldukça zor bir albüm ile karşılaşabilirsiniz.

Bir saat altı dakikalık bir doom metal ziyafeti sizlerle...

8/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 424 oy)


 
SÜLFÜR ENSEMBLE 'II''   FUNERAL MIST ''Hekatomb''   DEATHFUCKER ''Fuck the Trinity''   VOMITILE ''Pure Eternal Hate''   MEMORIAM ''The Silent Vigil''   MERHUM ''Twilight Heralds Our Return''   SARINVOMIT ''Malignant Thermonuclear Supremacy''   SAPIK İNEK split w/KUAFÖR CENGİZ   KUAFÖR CENGİZ split w/GRAVEYARD   NOCTURNAL KUDETA ''Orphic Soul''   LYCANTHROPY ''A.V.R.E.I.L.''   LACOLPA ''Mea Maxima Culpa''   BLACK ALTAR/BEASTCRAFT split ''Winds ov Decay / Occult Ceremonial Rites''   DRUDKH ''Їм часто сниться капіж (They Often See Dreams About the Spring)''   WATAIN ''Trident Wolf Eclipse''   SABHANKRA ''From The  Frozen Mountains''   IXION ''Return''   NEKROHOLOCAUST ''Hymns of Ruthless Pestilence''   ATREXIAL ''Souverain''   ACEDIA ''Winter's End  & Whisper Rains''   EDGEFLAME ''Beyond  The Pale Carcass''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions