ETERNIUM ''Repelling a Solar Giant'' (8.01.2014)


Blasthead Record -2013 - ABD

Aslında melodik black metal vs türü gruplar hakkında yorum yazmak istemiyorum ama nedense canım istedi. ABD'li grup Eternium ilk albümleriyle piyasaya adımını attı. Grup 90'lar sonu 2000ler ortasına kadar piyasada yaygın bir şekilde yer alan fakat şimdiler de ya tarz değiştirmiş ya da yok olmuş olan melodic black metal'i icra ediyorlar.

Albüm performans açısından doyurucu,herşey yerli yerinde,fakat tanıtımlarında senfonik black metal denilmiş,klavye konulunca senfonik mi oluyor ? Ben yanlış biliyorum herhalde.. Grubun tarzı Emperor'un son dönemleri ve hatun vokalli bir çok melodic black metal gruplarını anımsatıyor,Örneklendirmem çok güç çok uzun süredir bu tarzdan uzağım. Siebenburgen,Aeaba vs verilebilir,kimileri Cradle of Filth'e de benzetmiş,vokal harici benziyor denebilir ama en son COF dinlediğimde sanırım 16 yaşında filandım.13 sene geçmiş,şu an ne yapıyorlar zerre kadar umurumda değil..

Eternium yerli yerinde besteleri,kayıt kalitesi ve performansı olan bir grup,halen bu tarzı takip edenler varsa ,dinlemeli!

7/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 509 oy)
Daha önce oy vermişsiniz!


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions