CURSED 13 ''Triumf '' (8.01.2014)


Carnal Records - 2013 - İsveç

Cursed 13'ün temelleri 15 sene öncesine dayanıyor,fakat o dönemlerde bir kayıt piyasaya sürmemişler.2006 yılında yeniden toparlanıp işleri sürdürmeye karar vermişler,bir iki demo ve split albümden sonra 2013 yılında "Triumf" isimli ilk resmi albümlerini piyasaya Carnal Records etiketiyle sürdüler.

Grupta Gra,Domgard,Wan 'da da görev yapmış elemanlar bir arada bulunuyorlar. Yani grubun temel yapısının black metal olduğunu ve çiğ bir sound olduğunu düşünebilirsiniz fakat Cursed 13 daha modern bir black metal teması çizmekte,aksak ritimlerin çok sık kullanıldığı,vokalin kirli olmadığı ve şarkıların melodik,yer yer heavy metale selam çakar olduğu aşikar...Kayıt kalitesi vs. her İsveç'li grupta olduğu gibi standart üstü,başarılı.

Bana şu grupları anımsattı : Satyricon (eski), Khold ,Bewitched, Arckanum , Immortal (son dönemler) bu grupları kovalayanlar dinlese oldukça beğenecektir. Melodik yapısı ve atraksiyonu fazla heavy/black metal tadında bir albüm olarak size özetleyebilirim.

7.5/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 524 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions