NEGATOR ''Gates to the Pantheon'' (21.06.2013)


Viva Hate Records - 2013 - Almanya

Bir dönem melodik alt yapılı ama bir o kadar da hızlı black metal grupları çok revaçtaydı ya, Dark Funeral etkili, Limbonic Art, Setherial , Siebenburgen filan, Negator da o dönemleri hatırlatan beste yapılarıyla bizlerle birlikte, aslında o yapıya biraz Belphegor-Behemoth serpiştirilerek genişletilmiş, ama genel yapıyı bu şekilde özetlersem hiç yanlış olmayacak.

Alman grubun bu 4. Albümü ve ben ilk kez dinliyorum. Panzer Metal gibi ismi cazip bir albümleri olmasına rağmen duymamış olmam benim hatam diyebilirim. Vokallerde yer yer çığlık kullanılsa da genel olarak hayvani vokal tercih edilmiş, bestelerin alt yapısı melodik fakat gayet hızlı, agresif riflerden oluşuyor. Bence başarılı bir extreme black/death albümü olmuş, her dönem extreme metalinden tatları kendi çatısı altında toplamayı başaran, hızı ve saldırganlığı yeterli düzeyde, teknik ve kaliteli şarkıları barındıran iddialı bir albüm "Serpents Court" , yukarıda bahsettiğim gruplar takip eden ve bir dönemin melodik ama asla trend olmayan gruplarını takip edenlere şiddetle tavsiye edebilirim.

7.5/10

Yazar: Cenk A.

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions