AMORPHIS ''Circle'' (13.04.2013)


Nuclear Blast Records - 2012 - Finlandiya

Son zamanlarda iyiden iyiye kötü müzik yapmak, kötü üretimde bulunmak bir sidik yarışı halini aldı. Her daim şikayetçi olduğumuz endüstrinin özellikle death metal grupları üzerinde ki yaygınlığı tartışılmaz. Acaba müzik türünün ABD çıkışlı olması buna sebep midir(ayrı bir tartışma konusu)?

Am Universum albümüyle gevelemeye başlayan Amorphis, Circle sürecine gelene dek ufak heyecanlar katmış olsa da albümleri bir türlü vasatı aşamadı. Circle albümü de bunun bir diğer örneği. Parçaları ısrarlı bir şekilde tekrarlamış olsam da elle tutulur bir şey bulamamak üzücü. Tomi Joutsen'in ezberlenmiş hönkürüşleri artık şarkıları kurtaramaz nitelikte. Kendisinin Ajattara projesini keyifle dinlesek de Amorphis vokali 2004'den bu yana bende kişisel olarak bir baygınlık yaratmış durumda. Şu durumda Circle albümü ne gitar riffleri, ne ritimleri ne de yaratabileceği heyecan açısından oldukça kötü. Tamamıyla sınıfta kalmış bir albüm demek hata olmaz.

2/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 561 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions