BIO-CANCER ''Ear Piercing Thrash'' (22.06.2012)


Athens Thrash Attack - 2011 - Yunanistan

Yunanistanlı Thrash Metal çalan Bio-Cancer grubuyla ilk olarak Destructive ile olan split albümleriyle tanışmıştım. Gerçekten çok sağlam şarkıları vardı. Albümlerinin çıkması biraz gecikmiş olmalı. Bizlere de yeni ulaştı denilebilir. Kulak yırtan thrash metal tanımlamasını grubun kendi bildirimlerinden biliyoruz. Fakat kim ne derse desin tam anlamıyla cuk diye oturan bir tanımlama olmuş.

Grubun tarzı speed/thrash metal denilebilir. Bu tarzda son yıllarda isminden çokça söz edilen Municipial Waste başı çekmekte, albümü dikkatli dinleyenler bu havayı yakalayabilirler. Hırçın scream vokaller kimi zaman ne söylediği tam anlaşılmayan bir karambole dönüşebiliyor. Grubun eksi yönü bana kalırsa bu, vokal tonu çok iyi ama çok tiz bir tonla söylediği için çok fazla kelimeleri anlayamayabiliyorsunuz. Kırbaç gibi davul tonları beklerseniz belki biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz çünkü davul kaydı o kadar da temiz ve keskin alınmamış(Bilgisayarda yazıldığı çok fazla belli olmasa da yine de hafif bir mekanik hava hissediliyor fakat gerçeğinden ayırt edilmesi çok güç). Daha ziyade gitarlar ve vokallere daha çok yer verilen bir beste yapısı bizleri karşılıyor.

Albüm tahmin edeceğiniz üzere başından sonuna kadar agresif yapıda ve tam olması gerektiği gibi, yer yer back vokaller ile eski punk/crossover gruplarına selam da çakıyor. Tarz olarak speed/thrash metal çalan bu albümde 80'li yılların gazlı rifleri ile son yılların hızlı thrash metal yapısı bir araya gelip çok iyi bir kombinasyon oluşturuyorlar. Bazı sayfalarda okuduğum kritik benzeri yazılardaki gibi cafcaflı cümleler kurmayı sevmiyorum çünkü olduğundan daha farklı algılanmasına yol açıyor. Grubu kısaca özetleyecek olursam agresif, keskin, protest ve bir o kadar da hastalıklı riflere sahip özel bir albüm olduğunu söylemeliyim.

Spread the Cancer, You Scream You Die, Ear Piercing Thrash gibi çok iyi parçalar var. Kapak çalışmasını Municipial Waste albümlerinde de emeği olan Andrei Bouzikov tasarlamış. Genç Bio-Cancer gelecek vaad etmeye devam ediyor,yeni kayıtlarını sabırsızlık ile bekliyoruz.

8/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 364 oy)


 
Wolves Den '' Deus Vult''   BETRAYAL ''Infinite Circles''   SLECHTVALK ''Where Wandering Shadows and Mist Collide''   IMMOLATION ''Atonement''   DEFEATED SANITY ''Disposal of the Dead -Dharmata''   WITCHERY ''In His Infernal Majesty's Service''   BEATING DEAD MEAT ''With Full Force''   STEEL MESSIAH ''Of Laser and Lightning''   HAIDUK ''Demonicon''   ESCATOLOGY ''Blasphemous Godhead''   AL NAMROOD ''Diaji Al Joor''   ARIES VEHEMENS''Decade of Necrosodomy''   DAKHMA ''Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)''   ETERITUS ''Following the Ancient Path''   SERPENT SPELLS''Mantras Within Ascending Fire''   PYROMANCER ''Demo MMXV''   DARK FUNERAL ''Where Shadows Forever Reign''   URGEHAL ''Aeons in Sodom''   SURTUR ''Descendant of Time''   IDOLATRY ''Visions From the Throne of Eyes''   DESTROYER666 ''Wildfire''  


 

BlogFacebookLast FmTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions