ANCESTRUM ''Spells by the Northern Wings'' (28.01.2012)


Misantropic Spirit Records - 2011 - Arjantin

Son dönemde Arjantin'den bu tarz gruplar dinlemeye başladım.Sanırım gelişmekte olan bir PAGAN metal piyasası var...Bu dostlarımızda Pagan temalı black metal yapıyorlar,soundları hiç fena değil,tabiki bazı amatörlüklerde gözden kaçmıyor.Özellikle aralarda kullandıkları seslenişe benzeyen temiz vokaller müzik ile olan bütünlüğü bozmuş çünkü genel havaları zaman zaman duraksayan ve ritmikleşen bir raw black metal grubunu andırıyor. Kirli sound ve balgamlı bir vokal tonu ile bu havayı hemen hissedebiliyorsunuz.

Epik/Pagan temalı bir grup olmalarına rağmen herhangi bir lokal tınıya rastlamadım daha çok İskandinav kökenli bir grubu dinliyormuş hissiyatı veriyorlar,şarkı sözlerinde orman,kış,sis,duman,karanlık gibi temaları kullanmışlar hatta bir şarkı sözünde kuzeyin rüzgarlarından vs. bahsetmişler.Bahsi geçen ülke Arjantin olunca benim biraz garipsememe sebep oluyor.

Winds…
Spells…
Winds…
Spells by the
Northern winds!!!

Ancestrum son dönemde black metal camiasında yayılan PAGAN,VIKING,EPIC temaların Arjantin'e uğramış versiyonu denilebilir.(Arjantine has bir tını duyulabilirdi veya Arjantin'e has bir çalgı fakat son derece Avrupa stili bir tarza sahipler). Özetle besteler orta seviyede,vokal idare eder,kayıt kalitesi vasatın hafif üzerinde ve prodüksiyonu oldukça düşük,kapak olarakta kar,buz,soğuk içerikli bir resim seçilmiş.Son olarak Arjantin'li bir gruptan en son görmek isteyeceğim sözler İskandinav dilinde yazılmış bir şarkı sözü olacaktır ki ;maalesef onu da yapmışlar....

Till fjälls, till fjälls
Where the storm embraces me
Till fjälls, till fjälls
Watched by ravens

Her şeye rağmen dinlenebilir bir albüm fakat bazı ideolojik kafa karışıklıkları olabilir belki ileride daha öznel bir şeyler yaparlar ya da bu tarz devam edip uzak diyarlarda Kuzey temalı black metal yaparlar...Orası onlara kalmış,kendilerine bu karanlık ve buzlu yolda başarılar diliyoruz.

7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 313 oy)


 
BETRAYAL ''Infinite Circles''   SLECHTVALK ''Where Wandering Shadows and Mist Collide''   IMMOLATION ''Atonement''   DEFEATED SANITY ''Disposal of the Dead -Dharmata''   WITCHERY ''In His Infernal Majesty's Service''   BEATING DEAD MEAT ''With Full Force''   STEEL MESSIAH ''Of Laser and Lightning''   HAIDUK ''Demonicon''   ESCATOLOGY ''Blasphemous Godhead''   AL NAMROOD ''Diaji Al Joor''   ARIES VEHEMENS''Decade of Necrosodomy''   DAKHMA ''Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)''   ETERITUS ''Following the Ancient Path''   SERPENT SPELLS''Mantras Within Ascending Fire''   PYROMANCER ''Demo MMXV''   DARK FUNERAL ''Where Shadows Forever Reign''   URGEHAL ''Aeons in Sodom''   SURTUR ''Descendant of Time''   IDOLATRY ''Visions From the Throne of Eyes''   DESTROYER666 ''Wildfire''   WHEN NOTHING REMAINS ''In Memoriam''  


 

BlogFacebookLast FmTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions