CRYSALYS ''The Awakening of Gaia'' (10.12.2011)


Aural Music - 2011 - İtalya

İtalyan Gothic/Metalcore kırması Crysalys benim deyimimle de operacore =) İlk albümüyle müzik çalarımızda. Kuruluşları 2003, ilk demoları ise 3 sene bekledikten sonra 2006 da çıkardılar. Sürekli demo ve split yaparken sonunda full albümleri olan ‘’The Awakening of Gaia‘’ piyasaya çıktı.

Grubun isminden tutun albüm kapağına ve albüm ismine kadar her bir ayrıntıyı başarılı buldum. Albüme adını veren ‘’The Awakening of Gaia‘’ ile start veriyoruz. Chiara Malvestiti‘nin muhteşem sesiyle başlıyor. Bu şarkı aynı zamanda grubu da tarzını da özetliyor. İlk şarkıda teşhisi koyablirsiniz direk. Gothic/ Metalcore ve Opera birbirine zıt adeta farklı dünyalarda nefes alan bu türlerin sentezini bize sunmuş Crysalys.

Albümdeki bana göre en sağlam şarkılar ‘’Butterfly Effect‘’, ‘’Lilium‘’, ‘’Scarlet Crusade‘’ ise dinleyiciyi o destansı orkestrasyon ile insanı yerine sabitler. Mesela When Sirens Sing parçaları gitar girişi muazzam sonrasında symphonic bir patlama yaşıyor adeta bize sağ gösterip sol vurmuş grup, güzel bir atmosfer geçidi yaşanıyor. Grubun belirtmek isterim metal tarafında bence hiçbir sıkıntı yok. Tabiki bunun yanında fazlasıyla arka planda kalan şarkılarda var mesela, ‘’ Angelica ’’ her ne kadar güzel başlasada sonrasında koro ile düşüşe geçiyor. Onlara keza By Stars Revealed ve My Will Be Done vasatlardan.

Genel olarak İlk albümleri grubun bunu da göz önüne alarak, zayıf tarafları olduğu gibi Chiara gibi yetenekli vokale sahip oldukları içinde şanslılar tabi. Grubun geleceği parlak gözüküyor. Hani hatun vokalli metal sahnesinin en iyi gruplarını hepimiz biliriz bu grupta tutar yakın zamanda aynı kervanda devesini güder söylemedi demeyin buraya yazdım.

Size bizede dinlemek düşer göz kulak olalım bu gruba.

7/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 372 oy)


 
Wolves Den '' Deus Vult''   BETRAYAL ''Infinite Circles''   SLECHTVALK ''Where Wandering Shadows and Mist Collide''   IMMOLATION ''Atonement''   DEFEATED SANITY ''Disposal of the Dead -Dharmata''   WITCHERY ''In His Infernal Majesty's Service''   BEATING DEAD MEAT ''With Full Force''   STEEL MESSIAH ''Of Laser and Lightning''   HAIDUK ''Demonicon''   ESCATOLOGY ''Blasphemous Godhead''   AL NAMROOD ''Diaji Al Joor''   ARIES VEHEMENS''Decade of Necrosodomy''   DAKHMA ''Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)''   ETERITUS ''Following the Ancient Path''   SERPENT SPELLS''Mantras Within Ascending Fire''   PYROMANCER ''Demo MMXV''   DARK FUNERAL ''Where Shadows Forever Reign''   URGEHAL ''Aeons in Sodom''   SURTUR ''Descendant of Time''   IDOLATRY ''Visions From the Throne of Eyes''   DESTROYER666 ''Wildfire''  


 

BlogFacebookLast FmTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions