MHORGL ''Heresiarch'' (05.11.2011)


Sovereign Records - 2011 - Avusturalya

Avusturalyalı grup Mhorgl'un "Antinomian" adlı albümünün kritiğini yapmıştım daha önce, benim için ve kritiklerimi takip edenler için yabancı bir grup değil. Grubun "Heresiarch" adlı üçüncü tam süreli albümü Sovereign Records etiketi ile piyasaya çıktı.

Modern ama kökene bağlı, sololarında ve bazı rifferde thrash metal hissettiren bir black metal duyuyorum bu albümde. Hızlı, enerjik davullar, değişken riffler, yırtıcı bir scream vokal kullanılmış.

Daha önceki albüm için "Darkthrone, Gorgoroth, Bathory gibi grupların biraz daha modernize hali de denebilir" demiştim, burada da bir miktar Emperor belki...

Akustik parçalar arada nefes aldırıyor. Albümde parça sıralaması da çok önemlidir benim için.

Albümde en çok "Terror Manifesto" adlı şarkı ilgimi çekti, albümü dinleyecek olanlar da fark edecektir...

Gerek sound, gerekse prodüksiyon olarak müziği rahat bir şekilde ortaya koyan bir albüm olmuş. Mhorgl çok başarılı bir grup bence, tavsiye ederim.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 422 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions