LETHAL HALO ''Process of Progress'' (13.10.2011)


Self-released - 2011 - Kanada

Lethal Halo, Extreminal ziyaretçilerinin aşina olduğu bir isim olsa gerek artık, bir süre önce grubun röportajı yayınlandı, daha önce de "Lethal Halo" adlı EP'ye kritik yapmıştım.

Grubun ilk tam süreli albümü "Process of Progress", bir şirketten bağımsız olarak, digipack formatında yayınlandı.

EP'ye göre daha temiz ve başarılı bir prodüksiyon sundular bu kez dinleyiciye. Tarzından daha önce de bahsetmiştim melodik metal diye. Clean ve Brutal vokalli, melodik death metalden hallice bir heavy metal grubu demek sanki daha mantıklı olacak. Clean vokalli kısımlar, metalcore gruplarını andırsa da müzikal açıdan core bir durum yok ortada. Bu kez gitar soloları çok daha tatmin edici, dinlemesi keyifli bir albüm olmuş.

EP'ye göre müziğin ruhunu daha iyi yansıtabilen bir albüm olmuş. Müziğinde bir şeyler hissettirebilen gruplardan biri bence Lethal Halo. Bu bahsettiğim şeyi müzik ile alakadar nadir insanlar anlar tabi, bu konuda lafı fazla dolandırmaya gerek yok...

Albümü almak isteyenlere yüksesk sesle dinlemelerini, ayrıntıları duymalarını öneriyorum, zira kısık sesle dinlenen müzikten bir şey anlamak mümkün olmuyor.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 405 oy)


 
ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions