DELIRIUM X TREMENS ''Drops of Stone of Italian Dolomatic'' (12.9.2011)


Punishment 18 Records - 2011 - İtalya

2 parçalık bir promo geçtiğimiz günlerde elime ulaştı.Grubun tarzı progresif öğelerde içeren black metal etkileşimi olan death metal,kabaca Belphegor, Behemoth, Acheron vs. gibi grupları örnek gösterebilirim. Bu 2 parçalık promoda 1 albüm teaser videosu, grup fotoğrafları ve şarkı sözleri de bulunuyor, multimedia formatında yapılmış küçük zarf kapağı olan ve gri tonlarda bir kapağa sahip olan tanıtım amaçlı üretilmiş bir kayıt olarak dikkatimi çekmeyi başardı.

Tarz olarak black/death metal demiştim fakat içerisindeki parçalarda o tip grupların çok fazla kullanmadığı değişik atmosferik enstrümanlarda var. Tabi ki o enstrümanları keyboard ile yaptıkları için efekt desem yanlış olmayacaktır. Bir harman yapmışlar hoş da olmuş, imajları da değişik biraz 1900lü yılların başındaki çiftçi/dağcı sitili bir kostümle poz vermişler. I Was isimli parçaları ikinci parçalarına oranla daha iyi çünkü the Legend of Cazha Selveraga da sanki bir hikaye anlatıldığı için çok fazla tekrar yapılmış.

Güzel ve başarılı bir kayıt prodüksiyona sahip olan bu grubun 24 Ekim'de çıkacak olan albümleri olan "Belo Dunum,Echoes from the Past" dört göz ile beklenebilir.

8/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 399 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions