FUNERAL ''To Mourn Is a Virtue'' (23.07.2011)


Solitude Productions - 2011 - Norveç

Norveç'ten eski bir grup Funeral, 1991 yılında kurulmuş, illaki tarzın dinleyicileri daha önce duymuşlardır. Bu güne kadar bir çok demo ve tam süreli albüm çıkarmışlar. Bu, grubun 6. tam süreli albümü.

Clean vokal kullanılmış, parçaların yoğun ve sert gitar tonları ile verilmiş bir depresyonu var. Klasik bir doom metal albümü olmuş. Hüzünlü ve karanlık. Gothic klavyeli, orta tempoda seyrediyor, çok bayık değil, haddinden fazla hızlı değil, tam olarak kararında bence. Genelde clean vokalli grupları pek sevmem ama yani adamlar güzel yapmış, kişisel zevke göre oynamayacağım bu kez.

Grubun solo gitar tonu, her zaman doom metal gruplarında hoşuma giden şekilde kullanılmış. Özellikle "Your Pain Is Mine" adlı parçanın girişinden itibaren başlayan solo, ruhu tam anlamı ile yansıtmış.

Bayan vokal de kullanılan "Wrapped All in Woe" adlı parçaya dikkat etmenizi isteyeceğim.

Fazla dinlemeyenler için daha bilindik bir şeylerden fikir vermek gerekirse My Dying Bride sevenlere tavsiye edebilirim. Bu albüme bir şişe açılır.

8/10

Yazar: Goremented

 
Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions