FOLKODIA ''In a Time of Legends'' (02.07.2011)


Stygian Crypt Productions - 2009 - Uluslararası

Folkodia'nın son 2 albümünü daha önce kritiklemiştim, bana gelen promolar arasında bu albümü kritiklemeyi unuttuğumu fark ettim. Kritiklerimi takip edenler bilir, Folkodia uluslararası toplama bir grup. "In a Time of Legends" grubun ikinci albümü. Üçüncü ve dördüncü albümlerini kritikledikten sonra bunu kritiklemek tuhaf olacak ama biraz bahsetmekte fayda var.

Grubun tarzı bu albümde de folk metal ama diğer albümlerindekinden biraz daha mistik buldum bu albümün atmosferini. Yani son dönemlerine göre daha underground, daha karanlık bir albüm bence. Gerek beste yapısı gerek koro vokalleri, hatta kullanılan bayan vokalleri ile bunu ortaya koyuyor. Kullanılan tarama riffler ve scream vokalleri göz önünde bulundurarak bir miktar black metal etkisi de var diyebilirim.

Benim kişisel zevkime göre grup bundan sonraki albümlerinde bu tarz devam ederse daha çok hoşuma gider.

Extreminal Radio takipçilerinden aldığımız geridönüşlerden, sitemizin tahmin ettiğimizden fazla folk metal dinleyicisi olduğunu fark ettik, bu albümü de o tayfaya tavsiye edebilirim.

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 428 oy)


 
POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions