NEURONIA ''Follow The White Mouse'' (26.05.2011)


Metal Scrap Records - 2011 - Polonya

Enteresan tarzı olan gruplardan biri daha... Polonyalı grup Neuronia 2003 yılında kurulmuş, 2 adet demonun ardından 2008 yılında "The Winter of My Heart" adlı albümü piyasaya çıkarmış. Grubun ikinci tam süreli albümü "Follow The White Mouse" ise bu yıl Metal Scrap Records etiketi ile piyasaya çıktı. Digipack formatında da basılmış sanırım ama bende jewelcase olarak mevcut. Ayrıca şu altı da baskılı şık cdlerden hazırlamışlar.

Şirketin tanıtım sayfasında grubun tarzı için Melodic Post Death Doom Metal denmiş. Bahsettiğim enteresan tarz da bu. Bir çok şey bir arada...

Öncelikle vokalden bahsetmek isterim, brutal değil de daha agresif clean vokal tadında... Bu tarz bir vokali heavy yada thrash gruplarında duymak mümkün.

Genel olarak melodic death metal olan müziğin içerisinde doom aradım, sololarında buldum, belki vokalleri de doom'a bağlayabiliriz. Ve "Post" kısmını düşündüm, düşünmeye gerek yok genel olarak baktığımızda hoş bir sentez... Şöyle de bir şey var, misal "November Skies" adlı şarkı tamamen doom metal olmuş. Yani tarzların dengeleri parçadan parçaya da değişkenlik gösterebiliyor.

Albümde farklı tarzları bulmak, ona göre dinlemek, farklı bir tat almak güzel oldu, farklı bir şeyler arayanlara tavsiye edebilirim. Nitekim de Metal Scrap Records'un çıkardığı albümler arasında böyle değişik şeyler bulmak her zaman mümkün.

8.5/10

Yazar: Goremented

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions